Sk Napredak Liga

ŠK “NAPREDAK” ZENICA NASTUPA U PRVOJ LIGA HERCEG-BOSNE I PREMIJER LIGI ZA ŽENE

Šahovski klub “Napredak” Zenica od 20.08.-24.08. učestvuje na Prvoj ligi Herceg-Bosne koja se održava u Neumu u hotelu Zenit.Igrači u sastavu: Dejan Marjanović, Adnan Kobaš, Darko Popović, Harun Pašalić, Enver Muratović, Dino Dauldži, Slaven Ramljak, Bernardina Hadžiselimović, Davor Trogrančić, Darko Jozić i Slavko Miljak, su spremni i nadaju se velikom rezultatu, tj. ulasku u Premijer ligu BiH za muškarce. Također, ženska ekipa našeg kluba učestvuje na Premijer ligi za žene koja se igra od 24.08.-31.08. u hotelu Saraj u Sarajevu. To će biti povijesni trenutak za naš klub, jer je to prvi put da ženska ekipa učestvuje u Premijer ligi BiH i nadamo se ostanku u ligi, te da će naše mlade igračice iz šahovske škole zauzeti svoje mjesto u budućnosti prilikom odigravanje iste. Igračice su u sastavu: Bernardina Hadžiselimović, Gordana Šulc, Jasmina Alić i Adna Agičević. Nadamo se ulasku muške ekipe u Premijer ligu za muškarce čime će ŠK “Napredak” Zenica imati dva predstavnika u Premijer ligi BiH. Izvještaje sa turnira iz Neuma i Sarajeva moći će te pratiti preko naše web stranice i facebooka, ali i Zenicabloga i Zenit. ba. Za kraj SRETNO našim igračima i igračicama.